دیگران

سلام

یکی بهم گفت سالها طول کشید تا خودشو از زندگی اشتباهش بیرون بکشه چون از پس راهکارهای مختلف دیگران برای فرار از این اشتباه بر نمیومد.بهش تبریک میگم. چون بالاخره بعد از سالها تصمیمشو گرفت . اونهم تنهایی. اگه یه روزی یه جایی یه کسی از روی دلایل خاصی که داشته تونسته با یه همسر دو زنه زندگی کنه ، دلیل نمیشه اونهم همه چیز رو فدای این ماجرا کنه و با روحیه حساسش خودش رو از بین ببره.

دیگران یعنی آنهایی که ما نیستند.یعنی همه.یعنی کسانی که جای ما نیستند.

یک سوال در فیلم به رنگ ارغوان حاتمی کیا مدام تکرار شد:((اگه جای من بودی چکار می کردی؟))

و جواب آن چیزی نیست که ما می خواهیم و درستش هم همین است ، چون هیچ کس جای ما نیست. معادلات زندگی هر فرد با دیگری متفاوته.پس جواب این معادلات رو باید خودمون بدست بیاریم.خیلی سخته .ولی زندگی همینه.

اگه با نظر دیگران زندگی کنیم ،دیر یا زود میبازیم. باید ریسک کرد و با مجموع تمام پیش فرضهای موجود به جواب نزدیک شد و مطمئن باشید جواب هرچه باشه چه درست و چه غلط پشیمونیش کمتر از اینه که با نظر دیگران تو چاه بیفتیم.

مشورت کنید ولی آخر این شمایید که باید تصمیم بگیرید .انسانهای قوی از دل تصمیمهای بزرگ بیرون میان . اینو با تمام وجود تجربه کردم.

یاد بگیریم بتونیم تصمیم بگیریم. این زندگی ماست نه زندگی دیگران.

پ.ن:با تشکر از دکتر علیرضا شیری به خاطر قاطعیتشون در مشاوره ها

/ 11 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناتانائیل

سلام منم چند وقته که به این نتیجه رسیدم که نمیشه به جای کسی تصمیم گرفت, نمی شه به جای کسی فکر کرد, و مهم تر از همه نمیشه در مورد اعمال دیگران قضاوت کرد!

مینو

khoda ro shokr... bade ye kesalate to0lani bargashtam.... mamno0nam azat [لبخند]

etee

سلام... چطوری؟ چه خبر؟

etee

کجایی؟ پیدا نیستی؟

etee

سلام... چطوری؟ چه خبر؟ کجایی؟ پیدات نیست؟ خبری نمیگیری؟ فراموشم کردی؟ عیبی نداره... هر جا که هستی امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشی... بهترینهارو واست آرزو میکنم...

سکوت

سلام عزيز. خيلی جالب است وبلاگت. من شما را لينک کردم موفق باشين هميشه و به اميد آن که روزی همه زن ها بتوانند در مقابل خشونت ها صدا بلند کنند. [گل]

اردشیر بابکان

درود بر شما دوست عزیز اگر علاقه دارید من در وبلاگم مطلب کوتاهی درباره پیروزی نهایی راستی بر دروغ(فرشکرت frash kart) از دیدگاه زرتشت نوشتم لطفا" اگر علاقه دارید آن مطلب را بخوانید و دیدگاهتان را بیان کنید با تشکر از شما دوست عزیز[گل]